*alt_site_homepage_image*
lt
en

Pasas ir asmens tapatybės kortelė

Pasas ir asmens tapatybės kortelė

Lietuvos Respublikos piliečiai dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ir keitimo konsuliniam priėmimui Lietuvos Respublikos ambasadoje Australijoje turi užsiregistruoti iš anksto per elektroninę registracijos sistemą KONSREG

Kreiptis į LR diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/ keitimo gali tik Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys užsienyje, t. y. deklaravę išvykimą iš Lietuvos į užsienio valstybę. Dokumentų, patvirtinančių deklaruotą ar gyvenamąją vietą, pateikti nereikia. Ši informacija bus patikrinta priėmimo metu ir, jei reikės deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, tai bus galima padaryti tuo pačiu metu (paslauga nemokama). Informacija apie taikomas išimtis ir apie išvykimo iš Lietuvos deklaravimą skelbiama čia

Paso ir asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas:

  • Vaikui iki 5 metų išduotas pasas ir asmens tapatybės kortelė galioja 2 m.
  • Nepilnamečiui nuo 5 metų iki 16 metų išduotas pasas ir asmens tapatybės kortelė galioja 5 metus.
  • Asmeniui nuo 16 metų iki 70 metų išduotas pasas ir asmens tapatybės kortelė galioja 10 m.
  • Asmeniui nuo 70 metų išduotas pasas galioja 10 m., o asmens tapatybės kortelė 30 m.

Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės arba paso galiojimo laikas nėra tęsiamas, o vietoj baigusio (baigiančio) galioti dokumento išduodamas naujas.

Į vizitą ambasadoje prašome atsinešti:

  • Lietuvos Respublikos pasą arba/ir asmens tapatybės kortelę, kuriuos keičiate;
  • Dvi asmens amžių bei išvaizdą atitinkančias nuotraukas dokumentams;
  • Jei dokumentą pageidausite gauti paštu, prašome pateikti Australia Post apdraustą registruoto pašto voką.

Nuotraukų LR pasui/ asmens tapatybės kortelei reikalavimai:

  • Dydis turi būti 40 x 60 mm. Pageidautina, kad nuotraukos būtų nespalvotos. Nuotraukų fonas turi būti labai šviesus, vienspalvis ir tolygus, neturi būti jokių šešėlių. Asmens veido atvaizdas nuotraukoje turi būti ryškus, pakankamai apšviestas.
  • Rekomenduotina, kad asmenys, nuolat nešiojantys akinius, paso nuotraukai fotografuotųsi su jais. Akiniai negali būti tamsintais ar spalvotais stiklais. Akinių rėmeliai neturi užstoti akių, pageidautina, kad rėmeliai nebūtų stori. Jei asmuo fotografuojamas su akiniais, nuotraukoje akinių lęšiuose neturi matytis šviesos atspindžių.
  • Nuotraukų asmens dokumentams pavyzdžius galite rasti čia

DĖMESIO:

  • Pateikiant piliečio nuo 2 metų iki 16 metų prašymą, turi dalyvauti ir jis pats.
  • Pateikiant piliečio iki 2 metų dokumentus, jam atvykti į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą nebūtina. Šiuo atveju reikia turėti dvi vaiko amžių atitinkančias tapačias juodai baltas nuotraukas, kurių dydis – 40 x 60 mm. 
  • Asmenys, vyresni nei 16 metų amžiaus, prašymą ir kitus dokumentus pateikia asmeniškai.

Konsulinis mokestis už asmens tapatybės kortelės ar paso keitimą/išdavimą ar dokumentų asmens tapatybės kortelei ar pasui pakeisti/išduoti priėmimą ir perdavimą – 100 EUR.

Jeigu tuo pačiu metu keičiamas/išduodamas pasas ir asmens tapatybės kortelė, asmens tapatybės kortelei taikoma nuolaida - 50 EUR.

Konsulinio mokesčio lengvatos už paso keitimą/išdavimą ar dokumentų pasui pakeisti/išduoti priėmimą ir perdavimą taikomos:

  • 50 % – vaikams iki 18 metų, taip pat asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, nustatytas Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme.
  • 100 % – vaikams, kuriems nustatyta globa ar rūpyba, užsienio valstybių stacionariose globos įstaigose išlaikomiems asmenims, sutuoktinio neturintiems senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, neįgaliesiems, kuriems Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis, pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviams, kuriems kario savanorio ar laisvės kovų dalyvio teisinis statusas pripažįstamas Lietuvos Respublikos pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyvių teisinio statuso įstatyme nustatyta tvarka, ir Lietuvos Respublikos asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatymo 3 straipsnyje nurodytiems nuo okupacijų nukentėjusiems asmenims, kuriems pagal šį įstatymą pripažįstamas nuo okupacijų nukentėjusio asmens teisinis statusas.

Lietuvos Respublikos paso ir asmens tapatybės kortelės atsiėmimo tvarka

  • Asmens tapatybės kortelę arba pasą pilietis atsiimti gali asmeniškai atvykęs į konsulinę įstaigą arba minėtus dokumentus paimti gali piliečio įgaliotas asmuo, kitas teisėtas atstovas ar piliečio rašytiniame prašyme išduoti asmens tapatybės kortelę ar pasą, nurodytas asmuo, pateikęs savo asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą.
  • Piliečiui pageidaujant pasas arba asmens tapatybės kortelė gali būti siunčiami registruotu paštu. Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas asmens dokumentas turi būti siunčiamas atskirai. Asmuo pageidaujantis gauti naują asmens dokumentą paštu, turi apmokėti pašto išlaidas arba pateikti apmokėtą registruoto pašto voką: prašome rinktis Australia Post registruoto pašto paslaugą (įtrauktas draudimas iki 100 Australijos dolerių ir tinka siųsti dokumentą, kurio vertė neviršija 100 AUD) arba įsigyti papildomą draudimą „Extra Cover“ registruoto pašto vokui, kai siunčiamo dokumento vertė viršija 100 Australijos dolerių.
  • Paštu gautas pasas ar asmens tapatybės kortelė neaktyvuojami ir negalioja tol, kol ambasada paštu arba elektroninėmis priemonėmis negauna užpildyto pranešimo apie paso ar asmens tapatybės kortelės gavimą.
  • Jeigu pilietis neatvyksta į konsulinę įstaigą atsiimti išduoto dokumento per vienerius metus nuo dokumento išrašymo dienos, šis dokumentas paskelbiamas negaliojančiu ir nustatyta tvarka sunaikinamas.

SVARBU: Jeigu vaiko, kuriam reikia išduoti pasą ar asmens tapatybės kortelę tėvai išsituokę, dokumentus gali pateikti arba tas iš tėvų, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta (pateikdamas teismo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo), arba pastarojo rašytiniu sutikimu – kitas iš tėvų. Šį sutikimą surašiusio tėvo/motinos parašas turi būti patvirtintas notarine ar jai prilyginta tvarka, konsulinio pareigūno (supaprastinta tvarka) ar migracijos tarnybos darbuotojo.

Keičiant asmens tapatybės kortelę arba pasą, pasikeitus pavardei po santuokos/ištuokos užsienyje, kartu turi būti pateikti dokumentai dėl santuokos/ištuokos įtraukimo į apskaitą Lietuvos Respublikoje. Daugiau informacijos apie vardo ar pavardės keitimą rasite čia.

Kreipiantis dėl vaiko, gimusio užsienio valstybėje, pirmojo Lietuvos Respublikos paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo, kartu turi būti pateikti dokumentai dėl vaiko gimimo įtraukimo į apskaitą Lietuvos Respublikoje. Daugiau informacijos apie vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimo įtraukimą į apskaitą, rasite čia.

DĖMESIO: Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos asmens tapatybės kortelę arba pasą išduoda/keičia tik bendrąja tvarka. Nuo prašymo pateikimo dienos tai gali užtrukti iki dviejų mėnesių. Jei asmens tapatybės kortelė ar pasas keičiamas pasikeitus asmens duomenims (vardui, pavardei ar kt.) – jo išdavimo laikas gali būti ilgesnis.

Skubos tvarka asmens tapatybės kortelę arba pasą keičia tik Migracijos tarnybos Lietuvoje. Daugiau informacijos - Migracijos departamento portale.    

Jeigu Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelė ar pasas baigė galioti ar yra prarasti ir asmuo neturi kito galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (asmens tapatybės kortelės ar paso) ir prireikia skubiai grįžti į Lietuvą, konsulinė įstaiga gali išduoti grįžti į Lietuvą skirtą laikiną kelionės dokumentą – Asmens grįžimo pažymėjimą

SVARBU: Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelė gali būti naudojama ne tik kaip kelionės dokumentas, bet ir kaip elektroninės atpažinties priemonė valstybės teikiamų e-paslaugų, įskaitant konsulinių paslaugų alternatyvas, gavimui. 

Trūksta informacijos?

Daugiau informacijos apie asmens dokumentus (pasus ir asmens tapatybės korteles) rasite Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje Noriu gauti ATK ir/ar LR pasą - Migracijos departamentas (migracija.lt)